Muzeum Śląskie za pół ceny

fot. Tomasz Żak / arch. BP UMWS

W ramach akcji w listopadowe piątki, soboty i niedziele obowiązuje 50-procentowa zniżka na bilety wstępu do muzeum.

W kolejne trzy soboty i niedziele, począwszy od 10 listopada, polecamy oprowadzanie po terenie i wystawach Muzeum Śląskiego, czyli „Byzuch u Ferdynanda” i „Rajzę po muzeum”. „Byzuch” to spacer z przewodnikiem po terenie muzeum, możliwość zobaczenia z bliska zabytkowych budynków oraz poznania historii kopalni „Katowice” (dawniej „Ferdynand”) i Muzeum Śląskiego. Oprowadzanie trwa ok. 90  min, po czym można indywidualnie zwiedzać wystawy w muzeum. Na „Byzuch” zapraszamy o godz. 12.00. Z kolei „Rajza”, która rusza o godz. 12.30, umożliwia zwiedzenie wspólnie z przewodnikiem sześciu wystaw stałych Muzeum Śląskiego. Oprowadzanie trwa ok. 90 min i stanowi wstęp do zwiedzania indywidualnego. Istnieje również możliwość zorganizowania oprowadzania dla grup w innych terminach – rezerwacje i informacje pod adresem: przewodnicy@muzeumslaskie.pl.

Dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami zapraszamy do przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”, gdzie podążając śladami Tomka Wilmowskiego, bohatera książek Alfreda Szklarskiego, poznamy tradycje mieszkańców pięciu kontynentów. W kolejne niedziele: 11 listopada o godz. 11.30, 18 listopada o godz. 11.30 oraz 25 listopada o godz. 11.30 i 14.00 w cenie biletu na wystawę „Na tropie Tomka” dzieci wraz z opiekunami będą mogli wziąć udział w animowanym przez aktorów oprowadzaniu po wystawie i przeżyć „Zaczarowane przygody na pięciu kontynentach”. Uczestnicy będą bawić się, rozwiązywać zagadki i odkrywać na nowo sekrety wystawy. Czas trwania to 60 min. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

W listopadzie zapraszamy również na spotkania z kuratorami wystaw stałych prezentowanych w muzeum. Zachęcamy do poznania bogatej kolekcji polskiej sztuki dawnej i współczesnej, galerii plastyki nieprofesjonalnej, galerii śląskiej sztuki sakralnej, kolekcji scenografii teatralnej i filmowej oraz multimedialnej, interaktywnej wystawy „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, stanowiącej opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu 1989 roku. Oprowadzanie kuratorskie po wybranych wystawach stałych odbywa się w soboty o godz. 14.00.

Zapraszamy także do odwiedzenia nowej wystawy czasowej – Triennale Grafiki Polskiej, która umożliwia zobaczenie najciekawszych polskich grafik powstałych w ostatnich trzech latach i zapoznanie się z najnowszymi trendami w tej dziedzinie sztuki. Na wystawie jest prezentowanych 97 prac (z 633 nadesłanych), które brały udział w zorganizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach konkursie.

50-procentowe zniżki w ramach akcji „Listopadowe weekendy za pół ceny” dotyczą wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego, „Rajzy po Muzeum”, „Byzucha u Ferdynanda” oraz oprowadzania „Zaczarowane przygody na pięciu kontynentach”. Akcja nie łączy się z innymi promocjami. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-20.00. Bilety można zakupić online oraz w kasach.

Dla gości muzeum dostępne są bezpłatne (do 4 godzin) miejsca parkingowe na parkingach podziemnym i naziemnym Muzeum Śląskiego – wjazd od ul. Dobrowolskiego. Na terenie Muzeum znajdują się restauracje i kawiarnie oraz sklep z wydawnictwami o sztuce i muzealnymi gadżetami.


 

Galeria zdjęć fot. Tomasz Żak / arch. BP UMWS

data: 2018-11-13