Wystawa Lokalni Bohaterowie w Częstochowie!

Adam Morzyk - Lokalny Bohater ze Słowika
2017-11-06 09:00 - 2017-11-19 21:00
Auchan (Poczesna), Częstochowa

Mają różne doświadczenia i marzenia, są w różnym wieku, ale łączy ich jedno – Śląskie, w którym mieszkają i w którym działają. Oto trzydziestu Lokalnych Bohaterów, którzy inspirują całe województwo. Od 6 listopada br. będzie można ich zobaczyć na wystawie w Auchan (Poczesna) w Częstochowie.

Działają społecznie, realizują się w kulturze, sporcie i ekologii. Pociągają za sobą innych. Rozpoznawani przez sąsiadów i mieszkańców potrafią skierować ich wzrok na sprawy ważne – wspólnotę, społeczne zaangażowanie, tolerancję i szacunek, troskę o to, co znajduje się najbliżej nas.

Przyjechali nie tylko z większych i mniejszych miast, ale i wiosek, by opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne. Lokalnych Bohaterów mają u siebie nie tylko Katowice, ale i Radostków, Mykanów, Czernica, Piekary Śląskie, Chorzów, Żywiec, Rybnik, Zabrze, Pszczyna, Gliwice, Częstochowa, Ruda Śląska, Żarki, Tychy, Rajcza, Tarnowskie Góry, Wilkowice, Bytom, Nakło Śląskie, Milówka, Czerwionka-Leszczyny czy sołectwo Słowik. To stąd pochodzi i tu na co dzień działa wybrana trzydziestka. Warto jednak podkreślić, że do projektu mieszkańcy województwa śląskiego zgłosili ponad sto osób, które mogą być wzorem i inspiracją.

Efektem spotkania jest mobilna wystawa fotograficzna, którą można było już zobaczyć na Dworcu PKP w Katowicach oraz w Focus Park w Rybniku.

Kolejne miejsca, w których zostanie zaprezentowana:

- w Częstochowie (Auchan) od 6 do 19 listopada,

- w Bielsku-Białej (w Galerii Sfera) od 20 listopada do 3 grudnia.

Dodatkowo powstanie dostępna dla wszystkich księga motywacji, czyli instrukcja „jak zmienić świat” składająca się z autorskich internetowych wykładów wybranych bohaterów oraz dziesięciu filmów przedstawiających ich działania. Przyszłość zależy nie od tego, ile historii sobie opowiemy, ale ile będziemy w stanie zrobić wspólnie, angażując się w to, co najważniejsze.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują” jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Śląskie w Katowicach.


Galeria zdjęć Adam Morzyk - Lokalny Bohater ze Słowika

data: 2017-11-06