Sosnowiec w Twoim smartfonie

Stawiki w Sosnowcu / fot. UM Sosnowiec

Wszystkie najważniejsze informacje z Sosnowca na Twoim telefonie w jednym miejscu? Tak,  wystarczy pobrać na swój smartfon bezpłatną aplikację Vizum ze sklepu Play (Android, wkrótce także iOS i mieć włączoną lokalizację w swoim telefonie. Gdy tylko będziemy znajdowali się na terenie Sosnowca, informacje same pojawią się w aplikacji, także w formie powiadomienia push.

Informacje wyświetlą się zaraz po zatwierdzeniu jej przez administratora. Aplikacja nie wymaga podawania żadnych danych przez użytkownika w momencie, gdy służy tylko do przeglądania wprowadzonych informacji.

Wiadomość do mieszkańców będą dostarczane w 6. kategoriach:
- Mieszkaniec Sosnowca (wszystko, co mieszkaniec powinien wiedzieć)
- #wSosnowcu (kultura i rozrywka w Sosnowcu. Nie nudź się i bądź zawsze na bieżąco)
- Sosnowiec #BudujemyDlaWas (najważniejsze informacje o drogowych utrudnieniach i zmianach w Sosnowcu)
- Aktywny Sosnowiec (sport, turystyka i rekreacja. Spędzaj aktywnie czas w Sosnowcu)
- Obywatelski Sosnowiec (nie bądź bierny – wypowiedz się. Wspólnie zmieniajmy Sosnowiec)
- Uwaga Sosnowiec! (pilne informacje dla mieszkańców Sosnowca)

Po instalacji aplikacji, konieczne jest włączenie lokalizacji. Później jednak będzie także działała bez niej. Wystarczy w Vizum kliknąć Nadawcy i „Obserwuj” przy każdej z kategorii. Wiadomości na głównym ekranie można usuwać, a jeśli są nieaktualne, staną się po prostu nieaktywne.

Możliwe będzie dodanie w aplikacji kolejnych nadawców od instytucji z terenu miasta (np. organizacje lokalne, dostawcy mediów, transport publiczny, muzea, prasa dzielnicowa, organizacje turystyczne, spółdzielnie mieszkaniowe), które zainteresowane będą wykorzystaniem rozwiązania w komunikacji z mieszkańcami.

Linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vizumlab.vizuminfo – aplikacja Vizum w Sklepie Play na smartfony z systemem Android

Źródło: http://www.sosnowiec.pl/miasto/aktualnosci/k1,17,wiadomosci/id,14781,sosnowiec_w_twoim_smartfonie.html

 

Galeria zdjęć Stawiki w Sosnowcu / fot. UM Sosnowiec

data: 2018-10-26