Pomysł - Spotkania przybliżające historię regionu

Muzeum Śląskie w Katowicach

Zorganizowanie serii spotkań przybliżających historię regionu na podstawie książki "Czarna biel. Wspomnienia" w dzielnicach Katowic, Świętochłowic, Zabrza, Rudy Śląskiej. Autor książki "Czarna biel. Wspomnienia", pochodzący i mieszkający w Katowicach, poprowadzi spotkania z zainteresowanymi.

Warto zrealizować lekcje w gimnazjach, liceach, uczelniach. Wieczorki autorskie w Klubach Seniora i oddziałach Bibliotek Miejskich, to też dobre miejsca do spotkań tematycznych.

W ubiegłym roku zorganizowano, kilka takich spotkań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Autor wystąpił także na antenie Polskiego Radia Katowice, a książka została parę razy nagrodzona, w tym jako Książka Roku 2016 w kategorii "Perły z lamusa". Poprzez film, obraz, a przede wszystkim przekaz ustny autora, słuchacze poznają zwyczaje, zachowania i tryb życia na Śląsku sprzed blisko 50- 80 laty. Podstawą są wspomnienia lekarki (krewnej majora Dobrzańskiego-Hubala), przybyłej na Śląsk w latach 50-tych. Jej relacje sięgają także czasów wcześniejszych.

Marian


Galeria zdjęć Muzeum Śląskie w Katowicach

data: 2017-09-16


Komentarze