Pocztówki Niepodległości

Zdjęcie

Od 16 listopada będzie można wysyłać do bliskich życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Bezpłatne pocztówki ze znaczkiem, wydrukowane specjalnie na tę okazję, dostępne będą w czasie trwania akcji w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej.

Przygotowując doroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, Częstochowa po raz kolejny włączyła się do akcji „Mamy Niepodległą”, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Aby wziąć w niej udział wystarczy przyjść do siedziby Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej (przy alei Najświętszej Maryi Panny 65) w czasie trwania akcji, czyli od 16 listopada,  wziąć darmową pocztówkę z nadrukowanym znaczkiem, wypełnić ją życzeniami i przesłać bliskim z dowolnego punktu pocztowego lub wrzucić do specjalnie przygotowanej urny (wysyłka bezpłatna, liczba pocztówek ograniczona).

Organizatorzy akcji liczą, że dzięki niej mieszkańcy jeszcze bardziej zaangażują się w miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcja nawiązuje do podpisanej przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 roku depeszy notyfikującej odrodzenie Polski.

Godziny pracy Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej:

poniedziałek – sobota 9:00 – 17:00

Źródło: http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=11613

Galeria zdjęć Zdjęcie

data: 2018-11-11