Oglądamy Lokalnych Bohaterów w Bielsku-Białej!

Oglądamy Lokalnych Bohaterów  w Bielsku-Białej!
2017-11-20 09:00 - 2017-12-03 21:00
Galeria Sfera, ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała

Tym razem trzydziestu Lokalnych Bohaterów będzie inspirować mieszkańców południowej części województwa śląskiego! Do 3 grudnia będzie można ich zobaczyć na wystawie w Galerii Sfera w Bielsku-Białej!

Działają społecznie, realizują się w kulturze, sporcie i ekologii. Pociągają za sobą innych. Rozpoznawani przez sąsiadów i mieszkańców potrafią skierować ich wzrok na sprawy ważne – wspólnotę, społeczne zaangażowanie, tolerancję i szacunek, troskę o to, co znajduje się najbliżej nas.

Przyjechali nie tylko z większych i mniejszych miast, ale i wiosek, by opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne. Lokalnych Bohaterów mają u siebie nie tylko Katowice, ale i Radostków, Mykanów, Czernica, Piekary Śląskie, Chorzów, Żywiec, Rybnik, Zabrze, Pszczyna, Gliwice, Częstochowa, Ruda Śląska, Żarki, Tychy, Rajcza, Tarnowskie Góry, Wilkowice, Bytom, Nakło Śląskie, Milówka, Czerwionka-Leszczyny czy sołectwo Słowik. To stąd pochodzi i tu na co dzień działa wybrana trzydziestka. Warto jednak podkreślić, że do projektu mieszkańcy województwa śląskiego zgłosili ponad sto osób, które mogą być wzorem i inspiracją.

Efektem spotkania jest mobilna wystawa fotograficzna, którą można było już zobaczyć na Dworcu PKP w Katowicach, w Focus Park w Rybniku oraz w Auchan w Częstochowie.

Dodatkowo powstanie dostępna dla wszystkich księga motywacji, czyli instrukcja „jak zmienić świat” składająca się z autorskich internetowych wykładów wybranych bohaterów oraz dziesięciu filmów przedstawiających ich działania. Przyszłość zależy nie od tego, ile historii sobie opowiemy, ale ile będziemy w stanie zrobić wspólnie, angażując się w to, co najważniejsze.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują” jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Śląskie w Katowicach.

Galeria zdjęć Oglądamy Lokalnych Bohaterów  w Bielsku-Białej!

data: 2017-11-20