Poznaj akcję

Śląskie. Tu pasuję.

Województwo śląskie to energia i różnorodność. To region ukierunkowany na rozwój, edukację, innowacje. To miejsce tworzone przez ambitnych, pracowitych i kreatywnych mieszkańców.

Dlatego chcemy pokazać, że za sukcesem całego regionu stoją konkretni ludzie. Tacy, którzy TU tworzą, projektują, grają, piszą, pracują, uczą się, marzą. Tacy, którzy dzięki możliwościom, które oferuje region po prostu TU PASUJĄ.

Wśród „ambasadorów” województwa są m.in.:

prof. dr hab. Andrzej Bochenek - profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; współzałożyciel sieci klinik American Heart of Poland.

Katarzyna i Wojtek Sokołowscy – rodzeństwo prowadzące „rodzinną firmę” studio projektowe SOKKA, laureaci plebiscytu „Polacy z werwą” w kategorii design i architektura, którego celem jest promocja uzdolnionych Polaków z różnych dziedzin.

Artur Rojek – muzyk, kompozytor, wokalista, twórca i organizator OFF Festivalu. Były lider zespołu Myslovitz, aktualnie prowadzący karierę solową. Jego OFF Festival został doceniony zdobywając prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości oraz międzynarodową nagrodę Green’n’Clean za festiwal przyjazny środowisku naturalnemu. Wielokrotny laureat nagrody Fryderyka m.in. w kategorii: wokalista, autor i kompozytor roku.

Miłosz „Miuosh” Borycki – raper, wokalista, producent muzyczny, przedsiębiorca - prowadzi wytwórnię płytową Fandango Records. Zajął drugie miejsce w plebiscycie na symbol Katowic. Razem z Radzimirem "Jimkiem" Dębskim dwukrotnie zagrał koncert NOSPR-rze, a bilety na ich występ wyprzedały się w ekspresowym tempie.

Przemo Łukasik – architekt, projektant; prowadzi studio projektowe „medusa group” z siedzibą w Bytomiu (pracownia znajduje się na terenie opuszczonego budynku magazynowego). Jest autorem Bolko Loftu – pierwszego loftu w Polsce, który stał się ikoną polskiej architektury.

Dinksy - studio projektowo – ilustratorskie tworzone przez grupę młodych ludzi; zajmują się m.in.: tworzeniem identyfikacji wizualnych marek i produktów, ilustracji, infografik, storyboardów. Specjalizuje się w wizualizowaniu danych, procesów, instrukcji.

Małgorzata Rosiak-Brawańska – przedsiębiorczyni, prezes firmy NobileKiteboarding zajmującej się produkcją snowboardów, kiteboards i nart; była zawodniczka olimpijska w konkurencjach alpejskich; wielokrotna mistrzyni Polski w snowboardzie

Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, zdobywca wulkanów, dziennikarz, fotograf; laureat plebiscytu "Absolwent z Pasją 2014" zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku-Białej; autor książki sensacyjno-przygodowej pt. Kamień Zagłady.

Izabela Łęska - artystka wizualna; zajmuje się grafiką, obiektami oraz tekstem; pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jako asystentka w Katedrze Grafiki; laureatka I nagrody I Spotkań Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej.

Mateusz Leks - ratownik grupy jurajskiej GOPR; w 2014 roku odznaczony wraz z kolegami Medalem za Ofiarność i Odwagę; brał udział m.in. w akcji ratunkowej podczas katastrofy kolejowej pod Szczekocinami w marcu 2012.

Wszystkich ambasadorów można znaleźć w dziale Tubylcy.

Galeria zdjęć Śląskie. Tu pasuję. Śląskie. Tu Pasuję.

Filmy