Kopciuchy na celowniku – warsztaty antysmogowe w Żywcu

Smog się zbliża. / fot. Fotolia
2017-10-26 10:00 - 14:00
Klub Śrubka przy ul. Grunwaldzkiej 13 w Żywcu

Spalanie niskiej jakości paliw stałych i śmieci w przestarzałych piecach to główne źródło niskiej emisji w województwie śląskim. Dlatego 26 października 2017 r. w Żywcu będziemy rozmawiać z mieszkańcami, o tym, co trzeba zrobić, abyśmy przestali truć samych siebie.

Podczas spotkania nie tylko poinformujemy o uchwale antysmogowej, która od 1 września 2017 r. obowiązuje na terenie województwa, ale również spróbujemy wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania przeciwdziałające powstawaniu smogu w śląskim.

Warsztaty pt. „Kopciuchy na celowniku. Dlaczego warto mądrze palić w piecu” odbędą się 26 października br. o godz. 10.00 w Klubie Śrubka przy ul. Grunwaldzkiej 13 w Żywcu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztacie prosimy o rejestrację pod adresem slaskiebezsmogu@katowice.agora.pl lub nr tel. 507 094 318.

Swoje pomysły na ekologiczne projekty edukacyjne można przesyłać również na adres turozmawiamy@slaskie.pl , najciekawsze zostaną umieszczone na naszej stronie.

Śląskie bez smogu!” to cykl spotkań z mieszkańcami dot. podejmowania działań mających na celu walkę z niską emisją. Spotkania stanowią kontynuację ubiegłorocznego procesu partycypacji społecznej w województwie śląskie.Galeria zdjęć Smog się zbliża. / fot. Fotolia

data: 2017-10-19