Granicą jest tylko wyobraźnia

Konrad Flis / fot. J. Rzechanek

Konrad Flis pokazuje, że przyszłość należy do młodych. Wymyślił i zrealizował Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Mykanów Let’s smile – zarażamy uśmiechem”. Koordynuje program Gminna Stolica Kultury Radostków 2018. Twierdzi, że jego granicą jest tylko wyobraźnia.

Skąd pomysł na projekty, które realizujesz?

Pomysły na projekty tworzą się w różnych sytuacjach. Nie działa to tak, że nagle stwierdzam, że pora wymyślić kolejne działanie. To bardziej spontaniczne. Po pierwsze inspiruję się miejscami, w których przebywam. Po drugie nie lubię wymyślać czegoś na siłę. Po trzecie chcę, by projekt dojrzał w myślach. Potem przechodzę do jego realizacji.

 

Czym się teraz zajmujesz?

Obecnie jestem koordynatorem oraz przewodniczącym zespołu organizacyjnego programu wieloletniego Gminna Stolica Kultury Radostków 2018, gdzie aktywizujemy i integrujemy społeczność lokalną poprzez różne działania kulturalno-społeczne.

 

Czy dostrzegasz efekty swojej pracy?

Widzę coraz więcej aktywnych osób, które się w to „wkręcają” i chcą działać. Dobrym tego przykładem jest kolega, który dobrowolnie pokonuje 20 km, żeby uczestniczyć w 1,5 h spotkaniu. To jest dla mnie wyczyn i wielka satysfakcja.

 

Jaka jest twoja dewiza życiowa?

Może i dla większości jest to oklepany i wielokrotnie powtarzany cytat, aczkolwiek on idealnie oddaje to, czym kieruję się w życiu - “naszą granicą może być tylko wyobraźnia”. Od czasu do czasu pozwólmy się jej ponieść. To niesamowicie otwiera umysł.

 

Dlaczego warto działać?

Gdyż daje nam to realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Można coś robić i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Poznajemy nowe osoby, rozwijamy się. Jest wiele plusów.

 

Jak powinien wyglądać ten świat?

Chciałbym, żebyśmy kierowali się empatią, szacunkiem do drugiej osoby, uczciwością, otwartością oraz zaufaniem.  Gdyby te wszystkie wartości były w każdym z nas, stworzylibyśmy piękny świat.


Galeria zdjęć Konrad Flis / fot. J. Rzechanek

data: 2017-10-02


Komentarze