Dzień Kina Polskiego

Dzień Kina Polskiego / graf. Stowarzyszenie Kin Studyjnych

,,Twój Vincent” czy ,,Zimna wojna” – m.in. te filmy będzie można zobaczyć 11 listopada za symboliczne 11 zł. OKF „Iluzja” z Częstochowy, gliwickie kino Amok, knurowskie – Scena Kultura oraz kino Kadr z Dąbrowy Górniczej włączają się w akcję Stowarzyszenia Kin Studyjnych z okazji Święta Niepodległości, a zarazem 110. rocznicy narodzin polskiego filmu.

Polskie kino obchodzi w tym roku swoje 110. urodziny – najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”.

W niedzielę, 11 listopada, Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza więc do podwójnego świętowania w najprzyjemniejszy dla kinomanek i kinomanów sposób, czyli w kinie. W blisko 100 kinach w całym kraju – w tym w częstochowskim OKF ,,Iluzja”, gliwickim Amoku, knurowskiej Scenie Kulturze  oraz kinie Kadr z Dąbrowy Górniczej – będzie można obejrzeć wybrane polskie filmy w symbolicznej cenie 11 zł za bilet.

Cały ogólnopolski projekt, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, uzyskał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegóły dot. wydarzenia można odnaleźć na stronach wybranych kin:

OKF „Iluzja” w Częstochowie -> http://www.okf.czest.pl/

Kino Amok w Gliwicach -> http://amok.gliwice.pl/wydarzenia/11-listopada--dzien-kina-polskiego--bilety-11-zl--550-zl

Kino Kadr w Dąbrowie Górniczej -> http://www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/dzien-kina-polskiego

Kino Scena Kultura w Knurowie -> http://kinoscenakultura.pl/index.php
 

Galeria zdjęć Dzień Kina Polskiego / graf. Stowarzyszenie Kin Studyjnych

data: 2018-11-09