Tydzień Zrównoważonego Transportu w Częstochowie

foto.Fotolia
Od wczoraj w Częstochowie trwa bogaty w atrakcje Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju.

W najbliższych dniach zaplanowano m.in: V Bieg Rodzinny Zabieganych, miejską grę rowerowa, piknik, nordic walking i oczywiście Dzień bez Samochodu.

Miasto zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału we wszystkich wydarzeniach, promujących zrównoważony transport, które przygotowały organizacje pozarządowe i instytucje.

Ciekawie zapowiada się 22 września, kiedy to wszyscy użytkownicy Częstochowskiego Roweru Miejskiego (CRM) z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu będą mogli korzystać z wypożyczanych rowerów bez opłat przez 2 pierwsze godziny użytkowania. Ponadto w sobotę także właściciele samochodów będą mogli podróżować za darmo komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego.

Głównym celem ETZT jest promowanie transportu przyjaznego dla mieszkańców, zachęcanie ich do łączenia dostępnych środków transportu (m.in. publicznego, roweru), jednocześnie oszczędzając pieniądze, poprawiając kondycję i pozytywnie wpływając na środowisko.

ETZT ma promować wszystkie możliwe sposoby przemieszczania się, które spełnią nasze oczekiwania, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska, a więc do jazdy na rowerze, korzystania z transportu zbiorowego, chodzenia i biegania.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu potrwa do 22 września.

Program częstochowskich atrakcji można znaleźć na http://www.czestochowa.pl/data/newsFiles/etz_2018.pdf


Żródło: Urząd Miasta Częstochowy

Galeria zdjęć foto.Fotolia

data: 2018-09-17