Znowu zielono w Parku Zielona

Kolejny dobry przykład rewitalizacji. Tym razem Dąbrowianie będa mogli znowu odpoczywać w odnowionym  Parku Zielona.
Już 29 września wielkie otwarcie Parku Zielona, któr został zrewitalizowany w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny” dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.

Otwarty ponad 85 lat temu dziś zyskuje nowe oblicze. Zmniejszyła się ilość betonu i asfaltu – w ich miejsce zostały położone eleganckie płyty granitowe oraz nowoczesne nawierzchnie mineralne. Odnowiono krąg taneczny, fontannę i plac zabaw, oczyszczono także parkowy staw. Całość uzupełnia starannie dobrane oświetlenie, nowe ławki, ścieżki edukacyjne i efektowne kompozycje roślinne. Jednak co najważniejsze, przy przebudowie położono nacisk na zachowanie naturalnego charakteru tego miejsca. Nie wycięto żadnego drzewa, zadbano o zamieszkujące park zwierzęta i chronione rośliny.

Z okazji otwarcia organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału w rozlicznych atrakcjach przygotowanych dla dzieci i dorosłych w nowej scenerii Parku.

Żródło: https://www.dabrowa-gornicza.pl/zielona-i-urocza/
Galeria zdjęć foto. UM Dąbrowa Górnicza Park Zielona po zmianach ... ale jeszcze przed otwarciem / Dąbrowa Górnicz 16.09.2018.

data: 2018-09-24