Everest zdobyty!

foto. Fundacja Oczami Brata

Już po raz trzeci 28 maja mieszkańcy Częstochowy mieli niebywałą okazję  zmierzyć się z Everestem, którego dumnie zastępowała lokalna Złota Góra.  Wyprawa zorganizowana została w ramach akcji „Zdobywamy Everest” przez Fundację Oczami Brata.

Od początku swego istnienia akcja ma na celu motywowanie i inspirowanie mieszkańców do podejmowania odważnych decyzji, próbowania nowych rzeczy, przełamywania barier, które najczęściej tkwią w naszych głowach.

Dlatego też, co bardzo cieszy, w wyprawie wzięły udział zarówno osoby niepełnosprawne, jak i sprawne, co dało piękny przykład integracji w "zdobywaniu szczytu własnych możliwości" i pokazało jak ważna jest współpraca i znajdywanie wspólnych płaszczyzn porozumienia, by osiągnąć cel.

Gościem specjalnym wydarzenia był Janek Mela – podróżnik, szef fundacji Poza Horyzonty, który zanim poszedł  ramię w ramię z uczestnikami akcji na szczyt, wygłosił porywający wykład motywacyjny.

Jak potwierdzają organizatorzy w marszu  uczestniczyło ponad 250 osób, w tym przedstawiciele częstochowskich  organizacji pozarządowych, a także goście z różnych stron kraju współpracujący z  Fundacją.

Profesjonalne przygotowanie, zaangażowanie uczestników i wspaniała atmosfera napawają nadzieją, na kolejną edycję akcji już za rok.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Galeria zdjęć foto. Fundacja Oczami Brata

data: 2018-06-04


Komentarze