Zapraszamy do rozmów na Dożynkach w Dąbrowie Górniczej

Zapraszamy do Dąbrowej Górniczej
2016-09-04 13:30 - 18:00
Park Hallera, Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej połączono pożegnanie lata z dożynkami. Dlatego w Parku Hallera odbędzie się huczna dwudniowa impreza. 4 września 2016 r. zaprezentują się rozmaite miejscowe stowarzyszenia, grupy i zespoły. Do rozmów o regionie zapraszać będą animatorki ze strefy Śląskie. Tu rozmawiamy.

W trakcie wydarzenia działać będzie specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe, w którym każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach związanych z woje­wództwem śląskim – co mu się tu podoba, co należy zmienić, a czym można się pochwalić. W efekcie rozmów powstaną krótkie wywiady z mieszkańcami, które zostaną umieszczone na urzędowym kanale YouTube. Uzyskane opinie zostaną też wykorzystane i poddane dyskusji w trakcie kolejnego etapu procesu partycypacji – spotkań z ekspertami.

Strefa rozmów to również miejsce, z którego można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami, zagrać ze znajomymi w śląskie me­mory czy łamigłówkę lub też zrobić sobie zdjęcie na ściance z przygotowanym przez siebie napisem.

Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych inicjatywami oddolnymi zostanie przeprowadzony warsztat poruszający tematykę bliską osobom zaangażowanym w tworzenie społeczności lokalnych, kreującym przestrzeń w najbliższym otoczeniu. Zainteresowani poznają tajniki tworzenia projektów, zdobywania środków finansowych oraz przekonywania innych środowisk do ich realizacji. Warsztat ten poprowadzi - w godz. 15.30-16.30 - Maciej Zacher ze stowarzyszenia Razem dla Nikiszowca.

Zapraszamy 4 września 2016 r. do Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Strefa Śląskie. Tu rozmawiamy działać będzie od 13.30 do 18.00.

Galeria zdjęć Zapraszamy do Dąbrowej Górniczej

data: 2016-09-01