Z „Panią Kwiatkowską” w Parku Śląskim

Park Śląskie. fot. arch. własne Parku Śląskiego

Kwiaty zawładną Parkiem Śląskim w weekend, 12-14 maja. To oczywiście z powodu corocznej imprezy, pełnej tematów ekologicznych.

Święto Kwiatów ma najdłuższą tradycję spośród wszystkich wydarzeń kulturalnych, organizowanych w Parku Śląskim. W tym roku odbywa się w dniach 12-14 maja, na dawnych terenach wystaw ogrodniczych za Halą Wystaw „Kapelusz”, przy Alei Głównej. Od kilku lat organizowana jest w charakterze festynu rodzinnego, pełnego atrakcji. Najbardziej cenioną przez odwiedzających jest kiermasz ogrodniczy, posiadający kilkudziesięcioletnią tradycję.

Uczestniczą w nim wystawcy z całej Polski, od których można kupić sadzonki drzew, krzewów, cebule kwiatowe, zioła, nawozy do uprawy roślin. Kiermasz będzie czynny codziennie, w godzinach 9-18.
Na scenie odbędą się pokazy florystyczne i prelekcje dotyczące uprawy roślin. W piątek od godziny 11, wspólnie z dziećmi będziemy sadzić klomby kwiatowe w centralnej części Parku Śląskiego, a także będzie można wziąć udział w zajęciach warsztatowych z chorzowską Plantacją Sztuki.

W sobotę odbędą się pokazy układania trawnika z rolki, połączone z doradztwem jak dbać o przydomową murawę. Niedziela upłynie pod hasłem ekologii – jej bohaterem będzie Ekoagent czyli Marcin Jałowy, autor programów ekologicznych w TVP Katowice. Marcin będzie uczył dzieci segregacji odpadów, a wraz z katowickim UpStore, czyli jedynym w Polsce magazynem upcyclingowym, będzie można poznać trudną sztukę nadawania nowej funkcji odpadom. W sobotę i niedzielę edukatorzy Fundacji Park Śląski poprowadzą warsztaty ogrodnicze. Przewidziano także warsztaty florystyczne dla dzieci i dorosłych – przygotuje je florystka, „Pani Kwiatkowska”.

Jak zwykle, Święto Kwiatów będzie też miało oprawę muzyczną – wystąpią dla Państwa orkiestry dęte, zespół Nevell oraz zespoły z Chorzowskiego Centrum Kultury.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Szczegóły wraz z programem na stronie Parku Śląskiego.

Źródło: www.parkslaski.pl

Galeria zdjęć Park Śląskie. fot. arch. własne Parku Śląskiego

data: 2017-05-11


Komentarze