Z łóżka w chmury

Leżę i pracuję / fot. J. Rzechanek

Łukasz i Artur. Ten pierwszy – choruje na SMA. Ten drugi – jest sparaliżowany. Obydwaj są związani z Leżę i Pracuję – agencją marketingową, która powstała by dać pracę osobom niepełnosprawnym.  8 września nie będą leżeć i nie będą pracować. Łukasz – skoczy ze spadochronem, a Artur – oderwie się od ziemi i poleci szybowcem. Wszystko w czasie eventu „Podniebnej Drużyny”.

Jak żyć pełnią życia?

Łukasz pomimo niepełnosprawności robi rzeczy – wydawać by się mogło - nieprawdopodobne. Jest mentorem ds. rozwiązań web i grafiki w Leżę i Pracuję. W swoim portfolio ma projekty realizowane dla największych marek międzynarodowych. A skok ze spadochronem nie będzie pierwszym w jego życiu. Ma za sobą 5 skoków. Tworzy Podniebną Drużynę SMA. To grupa zapaleńców chorych na SMA, którzy mimo ciężkiej choroby zdecydowali się żyć pełnią życia, łamać granice oraz niszczyć stereotypy, a przede wszystkim zmieniać świat.

Ile skoków jeszcze?

Swoim podejściem do życia Łukasz zaraża innych – w tym Artura, swojego nowego współpracownika. Artur w wieku 17 lat skoczył do wody. Wtedy wydawało się, że to ostatni skok w jego życiu. Potem skoczył na głęboką wodę w pracy. W Leżę i Pracuję Artur to człowiek od marketingu i budowania relacji. Po godzinach podróżuje – najczęściej „palcem po mapie”. Teraz będzie mógł zmienić nieco perspektywę. Teraz czas oderwać się od ziemi i poszybować nad ziemią.

Podniebny duet

Podniebna Drużyna SMA i Leżę i Pracuję działają po to, by zmieniać życie osób niepełnosprawnych na lepsze. Ale też by zmieniać postrzeganie osób niepełnosprawnych. Bo to ludzie, którzy robią naprawdę niesamowite rzeczy, chcą i potrafią żyć jakby tych ograniczeń nie było.

Bądź tam!

8 września, Strefa Silesia w Gliwicach – zapraszamy wszystkich, którzy chcą kibicować XDF śmiałkom skaczącym tego dnia ze spadochronem lub lecą szybowcem. Organizatorem akcji jest Podniebna Drużyna SMA, partnerem – Leżę i Pracuję.

 

W specjalnej strefie będzie okazja do rozmowy z Łukaszem Kuftą – założycielem Podniebnej Drużyny SMA i Majką Lipiak – CEO Leżę i Pracuję.


 

Galeria zdjęć Leżę i pracuję / fot. J. Rzechanek

data: 2018-08-29


Komentarze