Wielki finał koncertowych warsztatów z Miuoshem

Foto: BP Witold Trólka

Już w piątek, 12 października, na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej zagra Miuosh z Miejską Orkiestrą Dętą „Rybnik”. Koncert to efekt wielomiesięcznej współpracy znanego rapera i producenta muzycznego z młodzieżą.

Koncert odbędzie się dzięki warsztatom realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach i Miasto Rybnik w ramach „Programu dla młodych”. Inicjatywa ta ma na celu przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do zaangażowania w życie publiczne oraz wzmacnianie umiejętności komunikacyjnych.

Dzięki warsztatom ponad stu młodych ludzi z województwa śląskiego od maja pracuje z Miuoshem i jego zespołem producenckim.

Uczyli się, poznając przy okazji instytucje kultury samorządu województwa, jak zorganizować koncert lub inne duże wydarzenie, jak pozyskać sponsorów, przygotować zaplecze techniczne, zorganizować promocję i sprzedaż biletów, jak współpracować z mediami – wyjaśniają pracownicy Wydziału Dialogu Urzędu Marszałkowskiego.

Partnerami projektu były instytucje kultury: Teatr Ziemi Rybnickiej, Muzeum Śląskie, Instytucja Filmowa „Silesia-Film”, Kinoteatr Rialto, Opera Śląska, Teatr Rozrywki, Teatr Śląski.

Efektem wielomiesięcznych spotkań i dyskusji jest przygotowany przez młodzież koncert Miuosha z Miejską Orkiestrą Dętą „Rybnik”, który odbędzie się 12 października o godzinie 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Bilety – cegiełki na to wydarzenie zostały sprzedane, a dochód z imprezy zasili konto fundacji „mAli wspaniali”.

Źródło: https://www.rybnik.eu/mieszkaj/aktualnosci/aktualnosc/wielki-final-koncertowych-warsztatow-z-miuoshem/

 

Galeria zdjęć Foto: BP Witold Trólka

data: 2018-10-09


Komentarze