Spacer historyczny. Korfanty jako dyktator

Spacer historyczny #2 / fot. Organizatora / Katowice Miasto Ogrodów

Katowice Miasto Ogrodów wspólnie z Muzeum Historii Katowic uruchamia cykl spacerów historycznych śladami Wojciecha Korfantego.

Organizatorzy zapraszają na wspólne odkrywanie historii zapisanej na mapie Katowic. Podczas 120-minutowego spaceru jego uczestnicy poznają kluczowe miejsca w Katowicach związane z działalnością Korfantego, tym samym pogłębiając swoją wiedzę o życiu i działalności tej postaci.

„Wojciech Korfanty – dyktator powstania” – drugi spacer z pięcioczęściowego cyklu prezentującego kompleksowo sylwetkę śląskiego męża stanu. Odbędzie się w dniu 97. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego.

Tym razem uczestnicy przyjrzą się roli Korfantego w czasie III powstania śląskiego. Działalność dyktatora związana jest głównie z katowicką dzielnicą Szopienice, która wówczas, będąc odrębną od Katowic osadą, stała się siedzibą powstańczych władz wojskowych i cywilnych. Poznają też miejsca gdzie w Szopienicach Wojciech Korfanty mieszkał, pracował oraz jak zorganizowana była miejscowość aby sprostać potrzebom i randze instytucji w niej umieszczonych.

Zbiórka:

3 maja, godz. 17.00

Plac Powstańców Śląskich, Katowice-Szopienice (koło kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej)

Bezpośredni dojazd z centrum tramwajem Nr 20 z „Katowice Dworzec PKP” do „Szopienice Kościół”

 

Źródło: https://www.facebook.com/events/362929907532118/

Galeria zdjęć Spacer historyczny #2 / fot. Organizatora / Katowice Miasto Ogrodów

data: 2018-05-02


Komentarze