Soboty inne niż zwykle w Parku Śląskim

Park Śląski / fot. Eskadra

Nie wszystko musi dziać się szybko, w sposób ściśle zaplanowany. Czasem po prostu wystarczy rozłożyć koc na łące, zjeść coś dobrego i nie myśleć o codziennych problemach. Być z najbliższymi i obserwować tysiące kwitnących róż. A najlepiej zrobić te wszystkie rzeczy jednocześnie, podczas „Śniadania na trawie”, które od 19 maja do 1 września, będzie odbywać się w każdą sobotę w ogrodzie różanym.

„Śniadanie na trawie” to konkurencja dla stania w kolejkach, robienia porządków na strychu, dla mycia samochodu i tych wszystkich rzeczy, na które tylko pozornie nie mamy czasu w tygodniu. Tegoroczny cykl to aż szesnaście spotkań.

– Tym razem będziemy co tydzień, w każdą sobotę. Nasza impreza cieszy się bowiem tak dużą popularnością i – co bardzo ważne – jest elementem misji, jaką pełni Park Śląski – podkreśla Kamila Okoń, organizatorka tegorocznego cyklu. Każda z imprez rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 16.

Uczestnicy będą mieć okazję odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody największego ogrodu różanego w Polsce, a także pobyć z rodziną, nabrać dystansu do dnia powszedniego. W trakcie spotkań będą promowane tematy związane ze zdrowym stylem życia, ekologią, zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością za środowisko. Prelegenci mają mówić o idei slow food, żywności genetycznie modyfikowanej i fair trade oraz zdrowej żywności.

Śniadaniowa formuła, podobnie jak w latach ubiegłych, jest bardzo luźna, ale program w tym roku niezwykle bogaty. Chętni będą mogli oczywiście spróbować pysznego jedzenia od lokalnych dostawców i food trucków oraz wypocząć na leżakach. Podobnie jak podczas ostatniej edycji najmłodsi uczestnicy wezmą udział w kilku strefach animacji i warsztatów, które zorganizuje zabrzańskie Studio Artystyczne Maciej. W imprezę włączą się też Uniwersytet SWPS, który przygotuje wykłady m.in. o sekualności w środkach masowego przekazu i o zdradzie w związkach, a także Centrum Medyczne Signum z wykładem dietetyka na temat slow food.

Po raz kolejny odbędą się też dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach EkoSpotkania, które zorganizuje Fundacja Park Śląski. To dwanaście tematycznych otwartych wykładów ze specjalistami różnych dziedzin przyrodniczych. Każde spotkanie będzie się składało z części terenowej i wykładu (łącznie 3 godziny). Tematyka spotkań będzie korespondować z kalendarzem świąt przyrodniczych.

Źródło: http://parkslaski.pl/aktualnosci/3556-soboty-inne-niz-zwykle-zapraszamy-na-cotygodniowe-sniadanie-na-trawie.html

Galeria zdjęć Park Śląski / fot. Eskadra

data: 2018-05-15


Komentarze