Rewitalizacja rynku w Chorzowie

Remont chorzowskiego rynku rozkręcił się już na dobre. Teraz na jego płycie wykonywane są prace związane z przebudową podziemnej infrastruktury oraz budową fundamentów pod pawilony. Równolegle wymieniana jest nawierzchnia na parkingu południowym pod estakadą.

Chociaż remont ruszył już pod koniec 2017 r., to właśnie teraz miasto otrzymało 6 607 960, 18 zł unijnej dotacji na realizację projektu "Rewitalizacja chorzowskiego rynku". Inwestycja zakłada przebudowę płyty rynku od budynku Urzędu Miasta do centrum przesiadkowego, które zamknie całą przestrzeń. Podstawowym założeniem jest połączenie dwóch części rozdzielonych estakadą i stworzenie nowoczesnej, estetycznej przestrzeni zchęcającej do spotkań.

Nowy rynek ma być przede wszystkim miejscem przyjaznym mieszkańcom. Przestrzeń zmieni się nie do poznania przede wszystkim dzięki dużej ilości zieleni – zasadzonych zostanie ponad 40 drzew i 3 tysiące krzewów. Pod estakadą powstaną przeszklone pawilony dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Nie zabraknie także fontanny i miejsca na imprezy plenerowe.

Co myślicie o tej inwestycji? Czy Chorzów idzie w dobrym kierunku?

Źródło: http://www.chorzow.eu/aktualnosci/6894-ponad-65-miliona-dotacji-na-rynek-w-chorzowie.html

Galeria zdjęć Rewitalizacja chorzowskiego rynku - animacja

data: 2018-01-22


Komentarze