Pobiegniemy na Silesia Marathon

Slaskie_Melchow_m-39.jpg
2016-10-02 10:00 - 2016-10-02 14:30
Siemianowice Śląskie, ul. 27 Stycznia 3

Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie maraton prowadzący ulicami trzech miast: Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic. To także największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. Dlatego nie może tam zabraknąć Strefy Śląskie. Tu rozmawiamy.

Specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe będzie czekać na trasie w Siemianowicach Śląskich. To właśnie tam każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach związanych z woje­wództwem śląskim – co mu się tu podoba, co należy zmienić, a czym można się pochwalić. W efekcie rozmów powstaną krótkie wywiady z mieszkańcami, które zostaną umieszczone na urzędowym kanale YouTube. Uzyskane opinie zostaną też wykorzystane i poddane dyskusji w trakcie kolejnego etapu procesu partycypacji – spotkań z ekspertami.

Strefa Śląskie. Tu rozmawiamy to także miejsce, z którego można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami, zagrać ze znajomymi w śląskie me­mory czy łamigłówkę, zrobić sobie zdjęcie na ściance z przygotowanym przez siebie napisem, czy dowiedzieć się, czym jest partycypacja społeczna i jak działa Urząd Marszałkowski.

Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych inicjatywami oddolnymi zostanie przeprowadzony warsztat poruszający tematykę bliską osobom zaangażowanym w tworzenie społeczności lokalnych, kreującym przestrzeń w najbliższym otoczeniu. Zainteresowani poznają tajniki tworzenia projektów, zdobywania środków finansowych oraz przekonywania innych środowisk do ich realizacji. Warsztat ten poprowadzi - w godz. 12.00-13.00 – Anna Pyziak - kierownik pracowni Zakładu Planowania Przestrzennego w Katowicach.

Zapraszamy 2 października 2016 r. w godz. 10.00 do 14.30 do Siemianowic Śląskich (ul. 27 Stycznia 3).

Galeria zdjęć Slaskie_Melchow_m-39.jpg

data: 2016-09-28