Plac Na Glanc

Tauron 2017 / fot. R. Kaźmierczak

Uważasz, że wasz plac zasługuje, aby zrobić go „na glanc”? Wraz z sąsiadami zgłoś swoje katowickie podwórko do kolejnej edycji projektu!

Wystarczy wypełnić FORMULARZ  i wraz z przynajmniej 3 zdjęciami  (lub innymi materiał wizualnymi) wysłać go na adres: 

katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu


Dokumenty można również złożyć bezpośrednio do sekretariatu Katowice Miasto Ogrodów 
(z dopiskiem Plac na Glanc / Zgłoszenie) przy Placu Sejmu  Śląskiego 2.


Projektanci wraz z mieszkańcami zwycięskiego podwórka stworzą razem przestrzeń służącą wspólnemu spędzaniu czasu, ale i celom praktycznym. Wszystko zależeć będzie od potrzeb mieszkańców, który wezmą udział w konsultacjach i warsztatach.

Przeczytajcie koniecznie REGULAMIN konkursu.

Zgłoszenia do 28 lutego 2018!

W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Stalicka, katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu,
tel. 722 003 074


Projekt Plac na Glanc edukuje i zmienia świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera się o społeczną partycypację, oddolność i odpowiedzialne projektowania, nie tylko dla mieszkańców ale wraz z nimi. Plac na Glanc, ma stać się modelową przestrzenią, wzorem której zainspirują się mieszkańcy innych kamienic i w miarę możliwości zaczną zmieniać swoje otoczenie. Wraz z przemianą wizerunku podwórka roście ilość interakcji między sąsiadami, którzy najpierw na specjalnie przygotowanych warsztatach, tworzą z projektantami elementy małej architektury, a później o odmienioną przestrzeń dbają. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że projekt Plac na Glanc jest to jedno tych
z działań, które wykorzystując najnowsze rozwiązania we wzornictwie, ma pokazywać dobre praktyki oraz wyznaczać nowe kierunki w designie w przestrzeni publicznej. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.

Źródło: http://miasto-ogrodow.eu/strona/placnaglanc

Galeria zdjęć Tauron 2017 / fot. R. Kaźmierczak

data: 2018-02-06


Komentarze