Odjazdowy Bibliotekarz, czyli rajd rowerowy w Żorach

Rowerowy rajd / fot. Fotolia

Kolor pomarańczowy będzie królował podczas Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach i Klub Turystyki Kolarskiej „Wandrus”. Jeśli lubicie książki i rowery, to tego wydarzenia po prostu nie możecie przegapić!

Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Tego dnia wszyscy zwolennicy rowerów i bibliotek połączą się, aby wspólnie przemierzyć Żory.  Początek o godz. 10:00 na żorskim rynku. - W rajdzie mogą wziąć udział całe rodziny, dorośli, młodzież i dzieci. Dominującym kolorem rajdu będzie pomarańczowy, dlatego wszelkie dodatki do rowerów oraz ubrania w tym kolorze będą mile widziane – mówi Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor MBP w Żorach. Trasa rajdu będzie liczyła 16 km i przebiegała m.in. przez ul. Mikołowską, Boczną, Gichtę, wzdłuż stawów Garbocz oraz Bies, ul. Tęczową, Kradziejówką, przez Park Cegielnia, aż do mety znajdującej się przy bibliotece na os. Pawlikowskiego. Po dotarciu do mety na uczestników będzie czekał grill, malowanie twarzy, animacje z nagrodami i inne atrakcje, a także rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomarańczowego rowerzystę.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr 32 43 44 584 wew. 26, mailowo pod adresem marketing@mbpzory.pl oraz osobiście w bibliotece. Będzie można też zapisać się w dniu rajdu, od godz. 9:00.

Źródło: http://www.zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/2994-odjazdowy-bibliotekarz,-czyli-rajd-rowerowy-na-pomara%C5%84czowo.html

Galeria zdjęć Rowerowy rajd / fot. Fotolia

data: 2018-07-18


Komentarze