Mobilny Dąbrowianin

foto. UM Dąbrowa Górnicza
Jeśli zamiast samochodu preferujesz rower, tramwaj albo...chodzenie zapraszamy już wkrótce do Dąbrowy Górniczej.

Od 16 do 22 września  potrwa akcja "Mobilny Dąbrowianin" organizowana w ramach  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT).

ETZT to ogólnopolska kampania, wspierana przez Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Infrastruktury, która promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny (przewóz osób lub towarów, przy użyciu dwóch lub więcej rodzajów transportu).

Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Przez prawie tydzień mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli wybrać z bogatej oferty zajęć, warsztatów i pokazów promujących ekologiczny transport.
Więcej informacji na temat plenerowych imprez towarzyszących akcji można znaleźć na stronie https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/mobilny-dabrowianin/

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza wspólnie z partnerami.żródło:https://www.dabrowa-gornicza.pl/


Galeria zdjęć foto. UM Dąbrowa Górnicza

data: 2018-09-12