Medaliści Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim

Zapraszamy na Memoriał Kamili Skolimowskiej

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia na Stadionie Śląskim, początek zmagań o godzinie 16.00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Imprezie głównej towarzyszyć będzie Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny. Na Placu Europejskim przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego w godz. 15.00–18.00 na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w kilku strefach. Piknik będzie miał charakter integracyjny, przybliżający rywalizację sportową osób z niepełnosprawnościami. Nie zabraknie też animacji dla najmłodszych oraz fachowych porad dietetyków w strefie zdrowia. Uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.

W godz.10.00-12.00 na Stadionie Śląskim rozegrany zostanie także Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej. Juniorzy będą rywalizować na tej samej arenie, na której kilka godzin później wystartują gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w szczególny sposób zostanie uhonorowane 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jubileuszowi poświęcone będą świetnie obsadzone biegi kobiet i mężczyzn na dystansie… 100 metrów. W rywalizacji kobiet dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce zmierzy się m.in. z najlepszą polską sprinterką Ewą Swobodą. W biegu mężczyzn najszybszy w tym roku na świecie Ronnie Baker stoczy pojedynek z legendarnym Jamajczykiem Asafą Powellem.

Źródło: https://slaskie.pl/content/medalisci-mistrzostw-europy-w-berlinie-na-memoriale-kamili-skolimowskiej

 

Galeria zdjęć Zapraszamy na Memoriał Kamili Skolimowskiej

data: 2018-08-20


Komentarze