Lato należy do Seniorów

Senioralia / fot. arch. Organizatora

Po raz trzeci województwo śląskie jest organizatorem Senioraliów – imprezy zorganizowanej specjalnie dla najstarszych mieszkańców naszego regionu. 28 sierpnia zawitają po raz pierwszy do Jaworzna, gdzie na Plantach będą zachęcać osoby starsze do aktywności.

Polityka senioralna jest jednym z głównych wyzwań i zdań jakie postawiły przed sobą władze regionu. Wiedza, doświadczenie oraz pełna energii pasja osób starszych jest potencjałem z którego region jest dumny i po który chętnie sięga.

Tegoroczne hasło przewodnie Senioraliów to „Zdrowie i aktywność”. Na jaworznickich plantach będziemy promować Koperty Życia oraz Paszporty Seniora – akcje które pomogą utrzymać dobre zdrowie a nawet uratować życie. W Strefie Zdrowia na poszczególnych stoiskach lekarze specjaliści będą udzielali porad i przeprowadzali drobne “zabiegi” zaś w strefie aktywności odbywać się będą zajęcia sportowe m.in. pilates, zumba, marsze nordic walking, m.in. z legendą polskiego sportu Władysławem Kozakiewiczem. Artyści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk przeprowadzą warsztaty: taneczne, estetyki ruchu i wokalne a na końcu zaprezentują się w Koncercie Galowym.

Na zakończenie wystąpi Teresa Werner, wokalistka, która zaskarbiła sobie sympatię publiczności.

Źródło: http://www.jaw.pl/2017/08/lato-nalezy-do-seniorow/

Galeria zdjęć Senioralia / fot. arch. Organizatora

data: 2017-08-16


Komentarze