Jak Książę Apsik pozbył się smogu...

foto. UMWSL
Za nami pierwszy spektakl pt: "O Księciu i złym smogu" i pierwsze  entuzjastyczne wrażenia najmłodszych mieszkańców regionu.
Ponad 400 przedszkolaków z Katowic, Mysłowic i Mikołowa obejrzało w poniedziałek pierwszy z pięciu zaplanowanych przez Urząd Marszałkowski spektakli ekologicznych.
Historia młodego Księcia Apsika, który nie potrafi poradzić sobie z panującym w jego królestwie zlośliwym smogiem nie  tylko rozbawiła maluchów, ale - co najwazniejsze - zachęciła do interakcji z bohaterami - aktorami.
Okazało się, że przedszkolaki z wielką ochotą i dużą wiedzą potrafiły podpowiadać Księciu jak pozbyć się smoga.
Dzieki zabawnej fabule dzieci dowiedziały się również jak reagować i kogo powiadomić, kiedy zobaczą unoszący się z komina czarny lub żółty dym, dlaczego warto wybrać podróż tramwajem zamiast samochodem oraz jak ważna jest segregacja śmieci i ich właściwa później utylizacja.

W kolejne poniedziałki października  okazję spotkania z Księciem Apsikiem i jego przyjaciółmi będą miały dzieci z okolic Częstochowy, Sosnowca, Bielska-Białej i Rybnika.

Spektakl organizowany jest w ramach kontynuacji kampanii informacyjnej pn: "Mogę #zatrzymać smog" realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Galeria zdjęć foto. UMWSL foto.UMWSL foto. UMWSL foto. UMWSL foto.UMWSL foto.UMWSL

data: 2018-09-25