Dzień Sąsiada na Wojciecha

foto. archiwum UMWSL

Nie ma jak sąsiad! I na dodatek jeszcze fajny! O czym zapewne będzie można przekonać się już 15 września podczas Dnia Sąsiada na katowickim Giszowcu.

Impreza odbędzie się na  Skwerze Gawlika miedzy 15.00, a 18.00 (róg ulicy Barbórki i Wojciecha w Katowicach Giszowcu).
Pomysł na organizację Dnia Sąsiada dla mieszkańców tej częsci dzielnicy zrodził się 2 lata temu, kiedy to w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego zrewitaliowano wspomniany skwer nadając mu imię Ewalda Gawlika - lokalnego malarza zwanego Van Goghiem z Nikisza.

Zdaniem pomysłodawców Dzień Sąsiada jest wydarzeniem pozwalającym aktywizować społeczność lokalną, integrować sąsiedzką wspólnotę oraz wykorzystywać dostępne możliwości, aby pobudzać - niejednokrotnie na szczęście tylko uśpioną - aktywność obywatelską. Nie zabraknie zatem atrakcji dla małych i dużych. Dobrej muzyki, gier i zabaw z nagrodami oraz oczywiście....waty cukrowej.

Warto także wspomnieć, że w ramach możliwości jakie stwarza Budżet Obywatelski Katowic w ostatnim czasie zrewitalizowano również drugą część skweru w kierunku rynku głównego, co być może stworzy szansę na organizację przez mieszkańców kolejnych wydarzeń dedykowanych ...mieszkańcom.Galeria zdjęć Zdjęcie foto. archiwum UMWSL foto. S.Król

data: 2018-09-12