Do you speak gŏdka? Konkurs na bajkę po śląsku

Do you speak godka? / fot. RIK Katowice

Godej z bajtlym kożdy dziyń! I już teraz zgłoś się do konkursu na bajkę po śląsku! 

Do you speak gŏdka? to festiwal ślōnskij gŏdki, który premierowo odbędzie się 26-28 kwietnia 2018 roku w Katowicach.

UWAGA! Wydłużony termin zgłoszeń do 8 kwietnia 2018 roku! 

Gŏdka potrzebuje przyjaznej, wrażliwej przestrzeni, w której mogą spotkać się różne poglądy i opinie. Niezależnie od rozstrzygnięć politycznych gŏdka jest faktem, a istotną jej przetrwania jest rosnąca obecność w życiu codziennym społecznym i kulturalnym.

Celem festiwalu jest poddanie bieżącej refleksji i interpretacji rzeczy, które dzieją się tu i teraz. Spróbujemy systematycznie podsumować to, co w gŏdce najistotniejsze i najbardziej aktualne.

Już teraz zapraszamy do udziału w KONKURSIE NA BAJKĘ PO ŚLĄSKU! Celem konkursu ożywienie ślōnskij gŏdki wśród młodszego pokolenia, popularyzacja jej obecności w życiu codziennym, a także działania edukacyjne służące promowaniu wartościowych źródeł kultury.

Każdy pomysł jest mile widziany, konkurs składa się z dwóch etapów. Nabór do I etapu trwa do 6 kwietnia 2018 roku -> UWAGA! Termin zostaje wydłużony do 8 kwietnia (do godziny 23.59). Jury wybierze najciekawsze teksty bajek i zaprosi twórców do publicznego odczytania podczas festiwalu, które odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku. Najlepsza bajka zostanie odczytana w jednej z rozgłośni radiowych, a być może wystawiona na deskach teatru…

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – wypełnione zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: sekretariat@rik.katowice.pl lub hkarwat@rik.katowice.pl w tytule wiadomości wpisując: „Konkurs na napisanie bajki w języku śląskim”.

Źródło: http://www.rok.katowice.pl/ROK/index.php/dzialania/projekty/1728-do-you-speak-godka-konkurs-na-bajke-po-slasku

 

Galeria zdjęć Do you speak godka? / fot. RIK Katowice

data: 2018-04-06


Komentarze