Lekcja o samorządności dla nauczycieli z regionu

W najbliższy piątek 11 maja o godzinie 12.00 w Sali Sejmu Śląskiego odbędzie się pokazowa lekcja o samorządzie wojewódzkim „Współczesne struktury samorządu terytorialnego”. Lekcję dla około 30 przedstawicieli placówek oświatowych poprowadzi dr Paweł Matyszkiewicz – konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Po lekcji nastąpi prezentacja oferty edukacyjnej placówek kulturalnych i oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Śląskiego pn. Śląskie. Tu edukujemy oraz zwiedzanie Gmachu Sejmu Śląskiego.

Na publikację składają się praktyczne informacje dotyczące zwiedzania oraz działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w dwudziestu trzech placówkach prowadzonych przez Województwo Śląskie. W ofercie znajdziemy propozycje zajęć muzycznych w Filharmonii Śląskiej i siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, lekcji teatralnych w Operze Śląskiej, Teatrze Śląskim i Teatrze Rozrywki czy zajęcia w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Górnośląskim w Bytomiu czy Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Jest również propozycja zwiedzania historycznego obiektu, w którym mieści się Sejmik Województwa Śląskiego.

Elektroniczna wersja publikacji została rozesłana do wszystkich urzędów gminnych i powiatowych województwa śląskiego, można ją również pobrać bezpośrednio ze strony Śląskie. Tu Rozmawiamy

Źródło: https://www.slaskie.pl/content/slaskie-tu-edukujemy


Galeria zdjęć Śląskie. Tu edukujemy

data: 2018-05-09


Komentarze