Częstochowskie klimaty w obiektywie mieszkańców

foto.Fotolia
Już po raz 13  zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt: ,,Klimaty Częstochowy". 

Konkurs ma na celu ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy i jej okolic wraz z przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach.

Intencją organizatorów jest zachęcenie do odbycia sentymentalnej podróży w przeszłość po terenach należących kiedyś do województwa częstochowskiego oraz  zachęcenie do odkrywania na nowo licznych miejsc godnych utrwalenia w obiektywie.

Zdjęcia konkursowe powinny być zrobione od 1 stycznia 2017 roku w Częstochowie lub na terenie w granicach dawnego województwa częstochowskiego.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach: Fotografia Klimatyczna, Fotografia Reporterska, Fotoreportaż. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 17 fotografii.

Zwycięzcy każdej z 3 kategorii konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Łączna pula nagród w tym roku wynosi 11 000 zł. 

Nagrodzone prace będzie można oglądać już w listopadzie i grudniu 2018 r. 


Fotografie wraz z wypełnionym formularzem należy przesyłać do 2 października br. na adres e-mail: klimaty@czestochowa.um.gov.pl.


Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://www.klimatyczestochowy.pl/
Organizatorem konkursu jest Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowa wspólnie z Muzeum Częstochowskim.

Galeria zdjęć foto.Fotolia

data: 2018-07-12