Będziemy na Gwarkach!

Zapraszamy do Tarnowskich Gór.
2016-09-09 14:00 - 20:00
Rynek, Tarnowskie Góry

Jak co roku tarnogórski Rynek będzie areną tradycyjnych obchodów dni miasta - Gwarków, których historia sięga aż 1957 roku. Ze skromnej niegdyś imprezy Tarnogórskie Gwarki przeobraziły się w fantastyczne, trwające aż trzy dni święto miasta, na które tłumnie przybywają także mieszkańcy miast sąsiednich, zachęceni wspaniałą atmosferą ale i doskonałym repertuarem, w którym co roku znajdują się nazwiska czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku pojawi się również strefa Śląskie. Tu rozmawiamy.

W trakcie wydarzenia działać będzie specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe, w którym każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach związanych z woje­wództwem śląskim – co mu się tu podoba, co należy zmienić, a czym można się pochwalić. W efekcie rozmów powstaną krótkie wywiady z mieszkańcami, które zostaną umieszczone na urzędowym kanale YouTube. Uzyskane opinie zostaną też wykorzystane i poddane dyskusji w trakcie kolejnego etapu procesu partycypacji – spotkań z ekspertami.

Strefa rozmów to również miejsce, z którego można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami, zagrać ze znajomymi w śląskie me­mory czy łamigłówkę, zrobić sobie zdjęcie na ściance z przygotowanym przez siebie napisem, czy dowiedzieć się, czym jest partycypacja społeczna i jak działa Urząd Marszałkowski..

Zapraszamy 9 września 2016 r. na tarnogórski rynek. Strefa Śląskie. Tu rozmawiamy działać będzie od 14.00 do 20.00.

Galeria zdjęć Zapraszamy do Tarnowskich Gór.

data: 2016-09-07